Każda pielgrzymka jest świadectwem naszej wiary, modlitwy, spotkania z Matką Bożą, Jezusem i Panem Bogiem. 
Pielgrzymka to również  spotkanie przyjaciół, rodzin - to dzielenie się dobrą nowiną .
Taka też była I Pielgrzymka Rowerowa do Sanktuarium do Byszewa. 

W święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2019,  105 rowerzystów wyruszyło w I Pielgrzymkę Rowerową do Sanktuarium do Byszewa. Rowerzyści wyruszyli z Brzozy, Bydgoszczy i Koronowa.

Pierwsi rowerowi pielgrzymi wyruszyli z Brzozy o godz.7,45,  dołączyli do grupy z Bydgoszczy,  która wystartowała godz.8,40 , kolejna grupa ruszyła z Kronowa.  Ok. godz. 11 byliśmy w Byszewie, tam zobaczyliśmy niesamowitą Drogę Krzyżową zlokalizowaną pomiędzy Sanktuarium, a jeziorem. O godz. 12,00 rowerowi pielgrzymi wzięli udział w Mszy Św. na początku której uroczyście odsłonięto obraz Matki Bożej Byszewskiej.
Po Mszy Św. Ksiądz Proboszcz Stefan Adrich w sposób bardzo ciekawy opowiedział o obrazie, historii Sanktuarium i cudach Sanktuarium Maryjnego w Byszewie. 
W drodze powrotnej wjechaliśmy do najbardziej gościnnej wsi w naszym województwie, do Bytkowic, gdzie zostaliśmy ugoszczeni żurkiem ugotowanym przez tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich.

  • Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim pielgrzymom.
  • Dziękujemy Ks. Proboszczowi Stefanowi Adrich oraz sołtysowi Byszewa Krzysztofowi Świerblewskiemu za serdeczne przyjęcie.
  • Podziękowania dla ks. Wojciecha Szukalskiego Proboszcza Parafii Brzoza za wystartowanie pielgrzymów w Brzozie.
  • Dziękujemy osobom, które pomagały  w organizacji i czuwały nad naszym bezpieczeństwem : rodzina Kowalskich, Andrzej Kieca, Paweł Franke, Sławomir Szczepaniak, Franek Donarski, Dawid Bazela i Tomasz Komurek.
  • Podziękowania dla Darka Herby i KGW Bytkowice za posiłek.
  • Szczególne podziękowania dla Policji, KM Bydgoszcz za pomoc w zabezpieczeniu przejazdu na terenie  Bydgoszczy i na trasie Brzoza – Stryszek.

Do zobaczenia na kolejnej pielgrzymce do Byszewa, może jeszcze w tym roku, tym razem pójdziemy pieszo.
Rowerowa na pewno pojedziemy po raz drugi do Sanktuarium do Byszewa 15 sierpnia 2020r.

fot. Żaneta Budzyńska, Aleksandra Nowak  i Zbigniew Wiśniewski