W święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2020.  115 rowerzystów wyruszyło w II Pielgrzymkę Rowerową do Sanktuarium do Byszewa. Rowerzyści wyruszyli z Brzozy, Bydgoszczy, Sicienka i Koronowa.
Pierwsi rowerzyści   wyruszyli z Brzozy o godz.9,00 i  dołączyli do grupy z Bydgoszczy,  która wystartowała o godz.10,15 spod Bazyliki. Kolejna grupa rowerowa ruszyła z Sicienka oraz z  Koronowa.  Ok. godz. 12,30 wszyscy, łącznie 120 rowerzystów spotkało się w Byszewie. O godz.13,00 rozpoczęła  się Msza Św., a po Mszy  o godz.13,45  odbył się koncert muzyczny ku czci  św. Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin Papieża . Zagrała kapela góralska „HORA”.

Około 500 lat temu  w obecnym miejscu Łąk Studzienickich  znajdowało o się ogromne jezioro.  Same Łąki Studzienieckie, powstały po osuszeniu jeziora przez osadników holenderskich, sprowadzonych tutaj przez króla Zygmunta Augusta. Znajdowało się tam miejsce wydobywania torfu. Jak głoszą ustne przekazy, kiedyś znaleziono tam szczątki tura. A może to był mamut?. Dzisiaj Łąki Studzienieckie to bardzo urokliwe krajobrazowo miejsce  i przede wszystkim to prawdziwa oaza ptactwa.
W sobotnim rajdzie rowerowym, 22 lutego 2020 Puszczę Bydgoską odwiedziło 177 rowerzystów. Jechaliśmy  trasą turystyczną lub MTB, a nasz wspólny celem były Łąki Studzienieckie.

Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości odbywa się w Dniu Święta Odzyskania Niepodległości. Dystans rajdu 111 km. Pierwszy jego edycja odbyła się w roku 2007, w której wzięło udział 32 rowerzystów. W tym roku 2019 odbyła się jego 13 edycja, w rajdzie jechało rekordowa ilość uczestników 502.  Rajd 11 listopada 2019r. wystartował o godz.7,30 z Cmentarza Bohaterów Bydgoszczy, gdzie po modlitwie każdy uczestnik indywidualnie złożył znicz na mogiłach ofiar II Wojny Światowej. 

Bydgoszcz - Sopot - Bydgoszcz, 400km w dwa dni.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, były 3 grupy, różne tempa jazdy, ale każdy cały i zdrów zaliczył ten dystans. Dziękujemy Kazimierzowi Wołoszyn i Adam Rucińskiemu za pomoc logistyczną.
Podziękowania dla firmy rowerowej rowertour.com za serwis techniczny.

VII Bieg Papieski, Rajd Rowerowy, Nordic-Walking. Było muzycznie, sportowo i radośnie, była również modlitwa i słowa św. Jana Pawła II. Spotkaliśmy się dla naszego Papieża po raz siódmy i będziemy się spotykać w kolejnych latach, dopóki sił starczy. Ktoś z uczestników powiedział „Najważniejsze jest podobać się Jezusowi” i z tym wszyscy się zgadzamy.