„Błogosławiony ten, który żyje w pokoju" 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA TO KOLEJNE NASZE WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE 🇵🇱 🚴‍♂️
Godne obchody - razem dla naszej Niepodległej Polski 🇵🇱

 

Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości jest jedynym rajdem rowerowym w Polsce na dystansie 111 km, który odbywa się w Dniu Święta Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Pierwszy edycja odbyła się  w roku 2007, w której wzięło udział 32 rowerzystów.  W tym roku 2022 odbyła się już jego XVI  edycja w której udział wzięło 410  rowerzystów z całego kraju - 95 miejscowości. Tradycyjnie dystans rajdu liczył ponad 111km i  w dwunastu Miejscach Pamięci Narodowej położonych na trasie rajdu zostały złożone znicze pamięci oraz rowerzyści oddali hołd poległym - naszym  Bohaterom.

Honorowy Patronat nad Rajdem objął min. : Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Starosta Powiatu Bydgoskiego Wojciech Porzych, Burmistrz Miasta i Gminy Pruszcz Dariusz Wądołowski,  Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz oraz Wójtowe poszczególnych Gmin przez które będzie przejeżdżał XVI Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości.

Brzoza - Łabiszyn - Lubostroń - Chomiąża Szlachecka - Gołąbki - Gniezno.

Każda Pielgrzymka to droga- DOBRA DROGA.
Dla każdego inna, wysiłek fizyczny i zmęczenie , różne intencje, różne cele . Być z Panem Bogiem bliżej - to wszystkich łączy 💕Razem  i przyjaciółmi do św. Wojciecha.
Dziękujemy za wspólną DOBRĄ DROGĘ - DOBRY CZAS.
Brzoza - Gniezno, 2 dni , łącznie ok. 83km.
W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem (2 Tm 4, 7 )

Bydgoszcz - Górsk - Toruń - Włocławek

„SŁUŻYĆ BOGU TO SZUKAĆ DRÓG DO LUDZKICH SERC…” Z tym słowami Bł.Ks. Jerzego Popiełuszki pielgrzymowaliśmy na trasie Bydgoszcz - Górsk - Toruń - Włocławek.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za to byliście, dziękujemy za świadectwo wiary.
IX Pielgrzymka Rowerowa Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki -15.10.2022.

Serdecznie dziękujemy  wszystkim uczestnikom zawodów i osobom oraz instytucjom, które pomagały w organizacji naszego sportowego wydarzenia - XI BIEG TRZEŹWOŚCI, NORDIC-WALKING,
Olimpin -18.09.2022.
W zawodach tj. bieg i nordic walking wzięło  151 osób, były równiez biegi dla dzieci. Uczestnicy przybyli całymi rodzinami, łącznie na sołeckim placu w Sołectwie Olimpin bawiło się ok. 300 osób. 
Wyniki zawodów.
👍Nasze sportowe spotkanie konkretnie zaowocowało w pomoc dla pogorzelców.
Wszystkie opłaty startowe od uczestników zawodów w łącznej kwocie 5.850zł przekazaliśmy dla Rodziny Michała.
15 grudnia 2021 r. na skutek nieszczęśliwego wypadku spłonął dom Rodziny z Nowej Wsi. Michał i Jego rodzina w jednej chwili stracili dobytek całego życia.
Serdecznie dziękujemy😍


4 Edycja Rowerowej Pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Byszewie za nami. Było fantastycznie … Rozpoczęliśmy wspólną modlitwą - mszą św.  wraz z Ks. Bp Krzysztofem Włodarczykiem, który pobłogosławił wszystkich uczestników. Na zakończenie wraz z nami Ks. Biskup złożył kwiaty na grobach żołnierzy walczących w zwycięskiej Bitwie Warszawskiej, znanej jako Cud nad Wisłą - to młodzi chłopcy, bydgoszczanie, którzy spoczywają na cmentarzu obok naszego kościoła. 

W  dniu 19 czerwca 2022r.  odbyła się 13 edycja bydgoskich zawodów MTB  pn.  - XIII Metropolia  Bydgoszcz Maraton MTB. Łącznie na 3 dystansach 50km i 30km, 10km  wzięło  udział 321 uczestników. Najszybszym na  dystansie  50km był   Michał Wyżlic , drużynowo wygrała SISU-OWB ROWERTOUR.COM. Wśród Pań na dystansie 50 km wygrała Edyta Jakubowska-Olech ze Świecia  .  Na dystansie krótszym  30km  zwyciężył Paweł Żywicki z Bytowa  drużyna : PREFABET,  mecie wśród Pań pierwsza dojechała Magdalena Klasa-Lewandowska. Klasyfikację drużynowa na 30km również wygrała drużyna SISU OBW TEAM.
WYNIKI - dystans 50km, dystans 30km, dystans rodzinny 10km

To była naprawdę rowerowa niedziela - 6 czerwca 2022.

SZOSOWA NIEDZIELA - KRAJNA 2022 - wydanie 8 już za nami.
➡️Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom.
5 czerwca 2022 w piękną słoneczną Niedzielę jechało nas 194 kolarzy. Było szybko i również turystycznie. Niektórzy dystans 180km pokonali ze średnią 38km/h - brawo.
Przede wszystkim było bezpiecznie, no i najważniejsze był uśmiech i radość ze wspólnej jazdy na rowerze.|
➡️ Dziękujemy Miastu Bydgoszcz bydgoszcz.pl za wsparcie wydarzenia.
➡️ Bardzo dziękujemy Gmina Lipka za gościnność oraz udzieloną pomoc oraz patronat nad wydarzeniem objętym przez Pana Wójta Gmina Lipka Przemysław Kurdzieko.

Nasza sołeckie pływanie wystartowało, Sołectwo Olimpin. W dnu 23 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia.
Zaczęliśmy o godz.12 - 1 grupa najmłodsi, ostania grupa 5 weszła  do wody o godz.16. Była zabawa, była nauka pływania, była aktywność, była  radości dzieci i rodziców. Brawo dzieci, rodzicie i nasi instruktorzy Weronika i Robert ( basen ASTORIA ) 
oraz Darek (basen  BASEN  ).