Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza i Brzoza Biega  dwunasty rok włącza się w akcję Szlachetnej Paczki. 
W tym roku 2020, wspólnie robimy paczki dla 2 rodzin .
Zbieramy konkretne artykuły i rzeczy. Potrzebna jest żywość, środki czystości, kołdry, pościel, odzież zimowa oraz opał na zimę, mikrofalówka , odkurzacz .
Artykuły przynosimy od 1 grudnia do 11 grudnia pod adres Bydgoszcz ul.Bielicka 76c ( siedziba Biura Podatkowego "Wiśniewski ") w godz.8-16. Można art. dostarczyć również w tą sobotę 12 W razie pytań tel.608 41 93 92.
Poniżej opisy rodzin i ich potrzeby :
PODZIEL SIĘ DOBREM 🙂


RODZINA 1
Pani Bożena lat 72. Został porzucona przez męża. Do tego jej syn pogubił się i zszedł na złą drogę. Mimo tego, kobieta stara się jak może, aby mieć dobry kontakt z synem, wspiera go duchowo. Obecnie wynajmuje pokój, żyje bardzo skromnie z emerytury. Ma przewlekłe choroby tj. cukrzycę, nadciśnienie oraz chorą tarczycę. Jej przychód wynosi 1260 złotych. Za wynajmowane, skromnie urządzone lokum oraz leki płaci miesięcznie 830 zł. Na życie pozostaje jej niewiele, bo jedynie 430 zł na miesiąc. Dodatkowo zalega z opłatami za mieszkanie (300 zł/miesięcznie), które musi również opłacać z emerytury.
Piękno Rodziny
Pani Bożenka stara się zapomnieć o swojej trudnej sytuacji angażując się w pomoc bezdomnym. Spędza całe dnie na przygotowywaniu oraz wydawaniu posiłków najuboższym. Dzięki temu czuje się potrzebna, ma też wsparcie u innych wolontariuszy. Jest przepełniona dobrocią i życzliwością. Daje potrzebującym nie tylko talerz zupy, ale również oddaje im swoje serce. Kiedyś bardzo lubiła chodzić do opery, chciałaby jeszcze móc tam kiedyś pójść. Jej marzeniem jest znalezienie bliskiej osoby i życie w godnych warunkach, bez strachu o jutro.
Potrzeby Rodziny
1. Pościel.
Nie wystarcza na to pieniędzy, a stara jest już mocno zużyta.
2. Ubrania.
Kiedyś była możliwość dostać używane ubrania w organizacji caritas, jednak przez pandemię jest to utrudnione.
3. Mikrofalówka.
Niechęć przebywania dłuższy czas w kuchni, ze względu na niewspółpracujących innych lokatorów oraz brak czasu na przygotowanie posiłków. Kobieta cały dzień poświęca na pomoc innym oraz przygotowanie posiłków dla potrzebujących. Sama dla siebie nie ma zbyt wiele czasu, aby gotować.
Pozostałe potrzeby Rodziny
Żywność trwała
Środki czystości
Odzież
Bożena: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: XL,
Bożena: Spodnie (Całoroczne)
Rozmiar: XL,
Bożena: Spódnica (Całoroczne)
Rozmiar: XL,
Bożena: Bluzka (Całoroczne)
Rozmiar: XL,
Bożena: Sweter (Całoroczne)
Rozmiar: XL,
Bożena: Skarpetki (Całoroczne)
Rozmiar: XL, Uwagi: Rajstopy grubsze.
Obuwie
Bożena: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 39,
Bożena: Sandały
Rozmiar: 39,
Bożena: Półbuty
Wyposażenie mieszkania
Kołdra
Pościel (poszwy, prześcieradło)
Poduszka
Ręczniki
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
Uwagi:
Mała lodówka do pokoju, aktualnie kobieta posiada tylko jedna półka w lodówce w wynajmowanym mieszkaniu (pokoju). Mało współpracujący lokatorzy mieszkania - utrudnienia w gotowaniu.
Mikrofalówka
Lodówka
Szczególne upominki
Uwagi:
Tematyka religijna.
Bożena: Książka

RODZINA 2
Zofia - 64 lat
Partner - Jacek 58 lat
Historia Rodziny
Pani Zofia jest matką głuchoniemego syna, który ze względu na trudną sytuację, oraz brak sił kobiety, aby się nim opiekować, trafił do ośrodka oddalonego 100 km od niej. Likwidacja zakładu pracy skłoniła kobietę do przejścia na wcześniejszą emeryturę, która jak się później okazało jest bardzo niska. W życiu pomagał jej mąż, który zmarł 5 lat temu. Pani Zofia postanowiła odnowić znajomość z panem Jackiem, aby czuć się mniej samotnie i mieć wsparcie w codziennym życiu. Dzięki byciu razem parze wiodło się lepiej. Niestety na początku 2020 roku stwierdzono tętniaka u pana Jacka i od tego momentu jest całkowicie niezdolny do pracy. Przychód rodziny to 1621 zł z emerytury pani Zofii i renty chorobowej pana Jacka. Po odjęciu kosztów leczenia i utrzymania mieszkania zostaje 407 zł na osobę.
Piękno Rodziny
Rodzina stara się żyć własnym życiem. Dni wypełnia im wspólna gra w karty oraz spacery z uroczym kundelkiem. Pan Jacek potrafi zrobić drobne remonty w mieszkaniu. Chwali panią Zofię, że potrafi zajdź się chorym (od zabiegu usunięcia tętniaka jest osobą o ograniczonej ruchomości). Pani Zofia przynajmniej raz w miesiącu stara się odwiedzić syna w ośrodku, chodź wyprawa zajmuje jej cały dzień. Matka marzy o poprawieniu swoich warunków bytowych, tak by syn mógł ich również odwiedzać.
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Kanapa/wersalka
Pod wpływem wilgoci obecna się rozpada, a pary nie stać na zakup nowej.
2. Żywność
Zakup żywności odciąży budżet rodziny i pozwoli przeznaczyć pieniądze na coś innego.
3. Kuchenka na dwa palniki
Stara kuchenka rodziny uległa awarii i obecną pożyczają, aby móc ugotować ciepły posiłek.
Pozostałe potrzeby Rodziny
Żywność trwała
Środki czystości
Odzież
Zofia: Dres (Przejściowe)
Rozmiar: 164 cm, Uwagi: rozmiar M
Jacek: Dres (Przejściowe)
Rozmiar: XL, Uwagi: wzrost 180 cm, w pasie 100 cm
Obuwie
Zofia: Adidasy
Rozmiar: 39,
Jacek: Półbuty
Rozmiar: 43, Uwagi: buty wiązane
Wyposażenie mieszkania
Uwagi:
pościel 160x200
Pościel (poszwy, prześcieradło)
Ręczniki
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
Uwagi:
kuchenka na dwa palniki - energooszczędna,
kanapa - wersalka,
szafa do powieszenia ciuchów i komoda
odkurzacz
garnki
Inne potrzeby materialne
Opał 1 tona