Dla nas do niewielki wydatek, a dla rodzin potrzebujących konkretna pomoc - mądra pomoc.

Rowerowa Brzoza , Brzoza Biega i wszyscy pozytywnie zakręceni już po raz jedenasty y włączamy się w akcję Szlachetnej Paczki.
Wspólnie robimy paczki dla 2 rodzin .

Zbieramy konkretne artykuły i rzeczy dla dwóch rodzin.
Potrzebna jest żywość, środki czystości, kołdry, pościel, odzież zimowa oraz opał na zimę. Zbieramy również na pralkę oraz opał.
Artykuły przynosimy w dniach 27.11. - 06.12.2018 pod adres Bydgoszcz ul.Bielicka 76c ( siedziba Biura Podatkowego "Wiśniewski ") w godz.8-16.
W razie pytań tel.608 41 93 92. Poniżej opisy rodzin i ich potrzeby :

Pan TYMON
Pan Tymon przez wiele lat prowadził spokojne życie, miał dobrą pracę i z żoną planowali powiększyć rodzinę. Pewnego dnia obudził się i nic nie widział na jedno oko. W szpitalu okazało się, że posiada wrodzoną wadę wzroku i może całkowicie utracić zmysł widzenia. Jego rodzina nie przetrwała po diagnozie lekarzy. Pan Tymon nie załamywał się, odejmował wiele prac dorywczych, by się utrzymać. Kilka miesięcy później, został podpalony dom pana Tymona, który w całości spłonął. Mężczyzna cudem uszedł z życiem z tego tragicznego wypadku. 6 lat temu pan Tymon stracił całkowicie wzrok. Kilka miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi, przewrócił się w mieszkaniu, złamał miednicę i biodro. Przez 3 tygodnie leżał w gipsie, co spowodowało odleżyny. Obecnie utrzymuje się z renty socjalnej i zasiłku pielęgnacyjnego w wysokości 987 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia mężczyźnie zostaje ok. 250 zł miesięcznie.
Piękno Rodziny
Mężczyzna mimo traumatycznych przeżyć umie znaleźć piękno w prostych epizodach dnia codziennego. Jest sympatyczną osobą, która stara się nie zamartwiać z powodu swojego stanu zdrowia. Powtarza że jest w zasadzie zdrowy tylko nie widzi. Każdego dnia stara się patrzeć optymistycznie w nadchodzącą przyszłość. Bardzo cieszy się ze spotkań ze znajomymi i sąsiadami, z którymi chodzi na spacery.
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Opał
Pan Tymon zużywa 1,5-2 ton węgla rocznie, ale ucieszy się z każdej ilości opału, który otrzyma.

2. Ciśnieniomierz
Pan Tymon codziennie musi mierzyć ciśnienie, niestety nie może tego robić tradycyjnym aparatem, ze względu na brak możliwości przeczytania wyników badania.

3. Żywność trwała
Mężczyzna będzie bardzo wdzięczny za żywność, ponieważ odciąży to domowy budżet.
Wyposażenie mieszkania
Specjalne wymagania:
Ciepły koc, bo w mieszkaniu bywa zimno

Specjalne wymagania:
Pan Tymon ze względu na utratę wzroku prosi o ciśnieniomierz ,, głośno mówiący", który powiedziałby parametry po zakończonym badaniu
CiśnieniomierzPani Katarzyna z Rodziną
Pani Katarzyna mieszka w małym mieszkaniu wraz ze swoimi synami. U starszego - Rafała we wczesnym dzieciństwie doszło do niedotlenienia mózgu, w wyniku czego mężczyzna jest upośledzony. Ponadto choruje na schizofrenię paranoidalną. I mimo iż jest dorosły wymaga stałej opieki drugiej osoby. W związku z tym pani Katarzyna nie pracuje. Wcześniej próbowała podjąć pracę, jednak ciągłe wezwania do szkoły uczęszczanej przez starszego syna, związane z jego chorobą sprawiły, że musiała z niej zrezygnować i całkowicie poświęcić się opiece nad dzieckiem. Młodszy syn - Mikołaj uczy się w technikum. Ojciec chłopców został pozbawiony praw rodzicielskich i nie utrzymuje kontaktu z synami, a pani Katarzyna samodzielnie zajmuje się wychowaniem i opieką. Sytuacja mieszkaniowa rodziny jest trudna. Podłoga w kuchni zarywa się, w łazience brakuje pralki i umywalki, a wadliwy ogrzewacz wody stanowi zagrożenie dla mieszkańców. Rodzina utrzymuje się z zasiłku pielęgnacyjnego i programów socjalnych, uzyskując miesięcznie 2736 zł dochodu, a po odliczeniu kosztów związanych z mieszkaniem i leczeniem pozostaje im 569 zł na osobę.
Piękno Rodziny
Mimo trudów związanych z codziennością pani Katarzyna nie poddaje się. W miarę możliwości, stara się kupować najpotrzebniejsze sprzęty gospodarstwa domowego i naprawiać usterki. Z pomocą sąsiadów i znajomych udało jej się ocieplić dom. Kobieta jest dumna ze swoich synów. Rafał jest uzdolniony muzycznie, gra na keyboardzie oraz chodzi na naukę gry na gitarze. Muzyka go uspokaja. Mikołaj świetnie gra w piłkę nożną i wspólnie z przyjaciółmi nagrywa piosenki oraz tworzy clipy. Chłopak marzy o tym, żeby w łazience mieć umywalkę, w której mógłby po prostu myć ręce. Rodzina spędza również czas wspólnie. Domownicy grają w gry planszowe, oglądają filmy i spacerują po lesie. Pani Katarzyna jest wdzięczna za to, że jej syn, pomimo swojej choroby, chodzi, widzi i może poczuć otaczający go świat.
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Pralka
W domu pani Katarzyny nie ma pralki, panuje tu duża wilgoć, przez co pranie (uprane ręcznie) schnie bardzo długo i nieprzyjemnie pachnie.

2. Żywność
Zgromadzenie długoterminowej żywności odciążyły domowy budżet.

3. Odzież zimowa
Rodzina nie ma odpowiednich rzeczy na zbliżającą się zimę.
Odzież
Katarzyna: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: M, Uwagi: kurtka sportowa w ciemnych kolorach
Katarzyna: Bluza (Całoroczne) Rozmiar: M,
Katarzyna: Dres (Całoroczne) Rozmiar: M,
Rafał: Dres (Całoroczne) Rozmiar: XXL,
Rafał: Bluza (Całoroczne)
Rozmiar: XXL,
Obuwie
Katarzyna: Trapery Rozmiar: 39,
Rafał: Trapery Rozmiar: 43,

Wyposażenie mieszkania
Kołdra. Poduszka

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
Specjalne wymagania:
W domu panuje wilgoć, przez co pranie (prane ręcznie) nie chce schnąć. Do podgrzewania posiłków rodzina używa palników gazowych, których niepełnosprawny syn nie może używać - stanowi to dla niego za duże zagrożenie. Mikrofalówka umożliwiłaby mu podgrzewanie posiłków, dzięki czemu stałby się bardziej samodzielny.

Pralka
Mikrofalówka