Dla nas do niewielki wydatek, a dla rodzin potrzebujących konkretna pomoc - mądra pomoc.
Nasza Paczka - Szlachetna Paczka się robi i powiększa o potrzebne artykuły. 
Udało nam się już pozyskać  prawie nowy wózek inwalidzki, który został przekazany rodzinie Pani Ani w dniu 29 listopada br. 
Mamy  uzbierane środki finansowe w kwocie 3 662zł za które zakupimy  opał  dla 2 rodzin.  
W naszej paczce jest min. już radio z odtwarzaczem, czajnik,materac, pościel, żywność, środki czystości.  

Zbieramy konkretne artykuły i rzeczy dla dwóch rodzin.

Potrzebne artykuły: żywość, środki czystości, kołdry, pościel, odzież zimowa  przynosimy do dnia 7 grudnia 2018 pod adres Bydgoszcz ul.Bielicka 76c ( siedziba Biura Podatkowego "Wiśniewski ") w godz.8-16.
W dniu 8 grudnia,  w sobotę przekażemy nasza paczkę - Szlachetna Paczkę  rodzinom. Wazie pytań tel.608 41 93 92.  

Poniżej nasi darczyńcy  : Tomasz z Holandii,  Paweł z Osielska, Stanisław z Piły, Jan z  Inowrocławia, Arkadiusz z Torunia, Krzysztof z Torunia, Marek z Sicienka, Jarosław z Sadek, Lucyna i Piotr z Ciela, Zbigniew i Elżbieta z Olimpina, Kazimierz i Zofia z Bydgoszczy, Adam z Bydgoszczy, Czesław z Bydgoszczy,  Iwona i Piotr z Bydgoszczy, Małgosia z Bydgoszczy, Maciej i Judyta z Bydgoszczy, Jacek z Niemcza, Barbara z Bydgoszczy, Adam Z Bydgoszczy, Jarek i maniek z Solca Kujawskiego, Tomasz z Dziemionny,   Justyna z Grębocina, Jolanta z Bydgoszczy, Lidia z Torunia, Jerzy z Bydgoszczy, Ryszard z Bydgoszczy, Andrzej z Potulic, Dorota z Trzcińca, Kinga z Brzozy, Tomasz z Rud, Anita z Bydgoszczy, Artur z Bydgoszczy, Władysław z Bydgoszczy, Joanna z Bydgoszczy, Krzysztof i Violetta z Bydgoszczy.


Poniżej podajemy potrzeby rodzin.

OPIS RODZINY
Pani Anna (52 l.) i pan Jan (64 l.) wychowują córkę Monikę (16 l.). Opiekują się również niepełnosprawnym bratankiem pani Ani - panem Markiem (42 l.) Kobieta od ponad 30 lat zajmuje się chorym na mózgowe porażenie dziecięce bratankiem, dlatego nigdy nie była w stanie podjąć żadnej pracy zawodowej. Jej mąż Jan w wyniku choroby i poważnej operacji nie ma możliwości kontynuowania swojej pracy. Rodzina utrzymuje się z renty rodzinnej, zasiłków stałych oraz prac dorywczych jakich podejmuje się pani Ania (2816 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i wydatków związanych z leczeniem, łączny dochód w przeliczeniu na jednego członka rodziny wynosi ok. 169 zł. Życie często poddawało rodzinę ciężkim próbom, jednak nigdy nie zwątpili w to, że są dla siebie największym skarbem. Pani Ania posiada niewyobrażalną siłę woli, która pomaga jej w codziennej opiece nad panem Markiem. W wolnych chwilach kobieta uwielbia gotować. Natomiast pan Jan i Monika często spędzają czas na wspólnym oglądaniu filmów. Pan Marek jest wielkim entuzjastą radia, całe dnie słucha różnych audycji, co bardzo go relaksuje i wycisza. Rodzina najbardziej potrzebuje opału.
Wydatek związany z jego zakupem jest dla nich zbyt duży a pan Marek, z powodu choroby musi przebywać w stale ogrzewanym pomieszczeniu.

PANI ANIA PROSI o :
- ręczniki i pościele, będzie również wdzięczna za żywność.
- opał ( węgiel )
- żywność trwałą
- środki czystości

WAŻNE POTRZEBY :
Łóżko i wózek inwalidzki , które używa Pan Marek są już wysłużone. Z rozmowy wynikło, że rodzina, potrzebowałaby je zmienić, ale nie wspomnieli oni o tym w potrzebach , ponieważ uważają ,że
jest to za duży wydatek dla darczyńcy.
Łóżko- rehabilitacyjne lub po prostu wysokie (od 55cm).]

ODZIEŻ :
Marek : spodnie dresowe - rozmiar: L
Sylwetka: szczupła
Uwagi: ciemne

Marek :- bluzy dresowe - rozmiar: L
Sylwetka: szczupła
Uwagi: ciemne

Anna - kurtka zimowa -rozmiar: XL
Sylwetka: szczupła

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA :
Kołdra, koc, ręczniki, pościel (poszwy,prześcieradła), poduszka
Ręczniki ciemne i kolorowe.
Brakujące sprzęty - czajnik elektryczny
Specjalne upominki - radio, garnki; maszynka do golenia; perfumy Victoria Secret (LOVE SPELL)/ AvonOPIS RODZINY
Pani Hanna (68 l.) to samotna, schorowana seniorka. Pani Hania była kiedyś szczęśliwą żoną i panią domu. Razem z mężem uwielbiali pracę na działce. Jej sytuacja uległa zmianie po śmierci męża. Wtedy też choroba zaatakowała - pani Hania nie może się swobodnie poruszać, chodzi z balkonikiem. Choruje również na immunologiczne zapalenie wątroby, ma problemy z ciśnieniem. Seniorka utrzymuje się z niewielkiej renty po mężu (1300 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, leczenia oraz opłaceniu opiekunki pozostaje jej na życie ledwie 371 zł. Mimo bardzo trudnej sytuacji pani Hania nie traci pogody ducha. Żyje oszczędnie, przede wszystkim wykupuje leki, przez co czasem nie wystarcza na zakup odpowiedniej ilości żywności. Bardzo cieszy się, kiedy ją ktoś odwiedza. Z rozrzewnieniem opowiada o czasach, kiedy to ona pomagała innym. Pani Hania najbardziej potrzebuje wsparcia w postaci opału- węgla. Niska renta po mężu nie pozwala na zakup wystarczającej ilości. Seniorka ucieszy się też z żywności oraz środków czystości.

POTRZEBY RODZINY
- opał - niska emerytura nie pozwala na zakup wystarczającej ilości
- żywność trwała
- środki czystośći
- słodycze na święta

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA
materac, średni, 90x200 cm, obecny jest w bardzo złym stanie

SPECJALNE UPOMINKI
Pani Hanna ucieszyłaby się z perfum