4 Edycja Rowerowej Pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Byszewie za nami. Było fantastycznie … Rozpoczęliśmy wspólną modlitwą - mszą św.  wraz z Ks. Bp Krzysztofem Włodarczykiem, który pobłogosławił wszystkich uczestników. Na zakończenie wraz z nami Ks. Biskup złożył kwiaty na grobach żołnierzy walczących w zwycięskiej Bitwie Warszawskiej, znanej jako Cud nad Wisłą - to młodzi chłopcy, bydgoszczanie, którzy spoczywają na cmentarzu obok naszego kościoła. O godz. 17,00 po Mszy Św.  ruszyliśmy w drogę … niezwykła, radosna grupa ponad 80 rowerowych pielgrzymów na szlak, w którym opiekowała się nami św. Scholastyka. Wszystkie zapowiadane deszcze i burze nas omijały. W Sanktuarium w Byszewie mogliśmy też i za to podziękować w pięknej modlitwie nad wodą jeziora - adoracja Najświętszego Sakramentu i pielgrzymkowy Apel Jasnogórski.  W tle z niezwykłym obrazem Matki Bożej pływającym na wodzie. Wcześniej czekał na nas obfity kulinarnie bufet,  a na koniec niesamowity koncert kwartetu VIRTUSO z udziałem solistki Pani Marty Ustyniak - Babińskiej w przepięknych okolicznościach przyrody. Tekst ks.Darek Wesołek.

Wydarzenie zorganizowano przy współpracy : Gmina Nowa Wieś Wielka, Miasto i Gmina Koronowo, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny Parafia Świętej Trójcy i Parafia Świętego Krzyża w Bydgoszczy.

Partnerzy : Zakłady Chemiczne "NITRO-CHEM"S.A. , Polska Grupa Spożywcza,  Polski Cukier, Polskie Przetwory, sklep rowerowy Rowertour.com .

Serdecznie dziękujemy Ks. Proboszczowi Stefanowi Adrich, Ks. Darkowi Wesołek oraz Sołtysowi Byszewa Krzysztofowi Świerblewskiemu za serdeczne przyjęcie i pomoc w organizacji.


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i naszym partnerom. To był PIĘKNY CZAS 😊 DZIĘKUJEMY!😊🚴‍♂️